Grup Hepsi Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tüm Grup Hepsiciler Burada Sen nerdesin??Grup Hepsi Fan Club'a üye ol MUTLU ol! :D

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Nazmi bronzla teselli oldu

2 posters
YazarMesaj
=SoSweeT=
Admin
Admin
=SoSweeT=

Karma Puan :
Nazmi bronzla teselli oldu Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Nazmi bronzla teselli oldu Right_bar_bleue

Değerler
+Rep: 0

Nazmi bronzla teselli oldu Empty
MesajKonu: Nazmi bronzla teselli oldu   Nazmi bronzla teselli oldu EmptyCuma Ağus. 15, 2008 2:15 pm

Hasan Sarıçiçek - PEKİN

BÜYÜK MORAL
Nazmi Avluca sakat sakat attığı güreş sonrası bronz madalya alarak olimpiyat kafilemize büyük moral aşıladı. Avluca sevincini İHA muhabiri İhsan Altıkardeş’le yaşadı.

SEN BİR KAHRAMANSIN
29. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda grekoromen güreş 84 kiloda mücadele eden Nazmi Avluca, 3. olarak bronz madalya kazandı. İlk turu maç yapmadan geçen Avrupa ve Dünya Şampiyonu Nazmi Avluca, 2. turda Gürcistanlı Badri Khasaia’yı, 3. turda da İranlı Saman Tahmasebi’yi 2-0 yendi. Avluca, yarı final müsabakasında ise Macar Zoltan Fodor’a 2-0 mağlup oldu. Çinli Ma Sanyi ile bronz için kapışan Nazmi ilk periyodu 4-0 kaybetti ve müsabaka sırasında ayağından sakatlandı. Büyük acıyla devam eden güreşçimiz 2. periyotta 5-0, son periyotta da 6-0 üstünlük sağlayarak bronza uzandı.

“ALLAH’IM YARDIM ET”
Nazmi Avluca karşılaşma sonrası buruktu. “Kariyerimde tek eksiğim olimpiyat şampiyonluğuydu, ama olmadı. Buruk bir sevinç yaşıyorum” diyen güreşçimiz, “Maçta büyük acı çektim. En azından bronz madalyayı kazanmam gerektiğini düşündüm. Her şeyimi ortaya koydum. Bir ayağımı hissetmedim. Son bir güçle, ‘Allah’ım yardım et’ deyip kündeyi attım, madalya geldi. Türk milletine hediye ediyorum” diye konuştu. Federasyon Başkanı Osman Aşkın Bak da, “O bir cesur yürek. Altını da alabilirdi. Madalyasını aldığında Çinliler bile ayakta alkışladı” ifadelerini kullandı.

PEKİN NOTLARI

Coştur bizi Elvan
Atletizm dalında heyecan bugün başlıyor. Bayanlar 10 bin metre finalinde Türkiye’nin Pekin-2008’de atletizmdeki en büyük altın madalya umudu Elvan Abeylegesse TSİ 16.45’de finalde yarışacak.

Kaan sonuncu oldu
Yüzmede erkekler 50 metre serbestte Kaan Tayla, seçmeleri geçemeyerek elendi. Kaan Tayla, 22.66’lık derecesiyle serisinde 8 sporcu arasında sonuncu oldu.

Bahram kaybetti
81 kiloda mücadele eden Türk boksör Bahram Muzaffer, 2. turda İrlanda Cumhuriyeti’nden Kenny Egan’a sayıyla yenilerek elendi. Muzaffer müsabakadan 10-2 yenik ayrıldı.

Onur Uras elendi
Yüzmede erkekler 100 metre kelebekte Onur Uras, seçmeleri geçemeyerek elendi. Uras, 54.79’luk derecesiyle serisinde 8 sporcu arasında 7. oldu.

Federer-Williams şoku
Teniste tek erkeklerde İsviçreli Roger Federer, çeyrek finalde ABD’li James Blake’ye 2-0, tek bayanlarda ABD’li Serena Williams da, Rus Elena Dementieva’ya 2-1 yenilerek elendi.

Potada ‘Rüya’ sürüyor
Erkekler basketbol grup mücadelesinde ABD, Yunanistan’ı 92-69 yendi. Diğer sonuçlar: İspanya-Almanya: 72-59, Avustralya-İran: 106-68, Çin Halk Cumhuriyeti-Angola: 85-68, Litvanya-Rusya: 86-79.

Dünün altın isimleri
ESKRİM bayanlar kılıçta takım şampiyonluğu, Ukrayna Milli Takımı’nın oldu.
JUDO erkekler 100 kiloda Moğol Tuvinshinbayar Naidan ile bayanlar 78 kiloda Çinli Yang Xiuli kürsünün en üst basamağına çıktı.
GREKOROMEN GÜREŞ 120 kiloda altın madalyayı, Kübalı Mijain Lopez kazandı. 96 kiloda Rus Aslanbek Khushtov, 84 kiloda İtalyan Minguzzi şampiyon oldu.
OKÇULUK bayanlar olimpik yayda altın madalyayı Çinli Zhang Juan elde etti.
ATICILIK bayanlar skeette İtalyan Chiara Cainero, olimpiyat şampiyonluğunu kazandı.
ARTİSTİK CİMNASTİK erkekler genel bireysel yarışmada altın madalyayı, Çinli Yang Wei aldı.
ATICILIK bayanlar 50 metre tüfek 3 pozisyonlu atışta altın madalyanın sahibi Çinli Du Li oldu.
YÜZME 4X200m bayrak yarışını 7:44.31’lik derecesiyle Avustralya kazandı.
Erkekler 100m serbest stil yüzme finalini Fransız Alain Bernard 47.21’lik dereceyle kazanarak altın madalyanın sahibi oldu.
Erkekler 200m kurbağalama yüzme finalini Japon Kosuke Kitajime 2:07.64’lük derecesiyle kazandı.
Bayanlar 200m kelebek yüzme finalini 2:04.18’lik zamanla Çinli Liu Zige kazandı.

PEKİN’DE BUGÜN TÜRKLER

ATLETİZM 16.45: Elvan Abeylegesse 10 bin m. finali. 06.10: Merve Aydın bayanlar 800 metre elemeleri. 15.25: Türkan Erişmiş ve Aslı Çakır, bayanlar 3 bin metre engelli 07.10: Eşref Apak erkekler çekiç atma
YÜZME 14.00: Ediz Yıldırımer, erkekler 1500 metre seçmesi
BOKS: 08.30 57 kilo 2. tur Yakup Kılıç-Satoshi Shimizu (Japon)
HALTER 14.00: Erkekler 85 kilo İzzet İnce
YELKEN: Deniz ve Ateş Çınar kardeşler, erkekler 470 sınıfında 7. ve 8. yarışları
http://hepsifanclub.bbgraf.com
Cendy
Admin
Admin
Cendy

Karma Puan :
Nazmi bronzla teselli oldu Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Nazmi bronzla teselli oldu Right_bar_bleue

Değerler

MesajKonu: Geri: Nazmi bronzla teselli oldu   Nazmi bronzla teselli oldu EmptyCuma Ağus. 15, 2008 2:21 pm

Saol...yaşasın
Cendy
Admin
Admin
Cendy

Karma Puan :

Değerler

MesajKonu: Geri: Nazmi bronzla teselli oldu   Nazmi bronzla teselli oldu EmptyCuma Ağus. 15, 2008 2:22 pm

Saol...yaşasın

Nazmi bronzla teselli oldu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-